V Og鏊nopolska Studencka Konferencja Naukowa Bohemist闚 we Wroc豉wiu

dodany: 02.07.2006 | autor: Kinga Jabczyk, Karol Marek

Dnia 23 maja 2006 roku odby豉 si V Og鏊nopolska Studencka Konferencja Naukowa Bohemist闚 we Wroc豉wiu. Jej organizatorem, jak i czterech poprzednich, by這 Studenckie Ko這 Naukowe Bohemist闚 dzia豉j鉍e przy Instytucie Filologii S這wia雟kiej Uniwersytetu Wroc豉wskiego.

Uroczyste rozpocz璚ie nast雷i這 punktualnie o godzinie 9:00. S這wo wi嘀鉍e wyg這si Bart這miej Banaszak przewodnicz鉍y Ko豉 kt鏎y r闚nie poprowadzi dalsz cz konferencji. M這dzi referenci reprezentowali uczelnie z nast瘼uj鉍ych miast: Poznania, Krakowa, Sosnowca, Torunia,. Raciborza oraz Wroc豉wia. W sumie us造szelimy 16 referat闚 (ale tylko dwa w j瞛yku czeskim). Tematyka prezentowanych prac dotyczy豉 r騜nych zagadnie, bowiem taki by zamys konferencji. Niekt鏎zy m這dzi pasjonaci bardzo dok豉dnie opracowali swoje referaty, z du蕨 doz znajomoci problemu.

Wr鏚 uczestnik闚 konferencji, Uniwersytet l零ki reprezentowali Kinga Jabczyk (Milan Kundera i jego wizja Europy rodkowej), Karol Marek (Zapomniana rocznica: Luty 1948 w Czechos這wacji) i Ma貪orzata Zi馧kowska (Heterofemia mi璠zyj瞛ykowa czyli zdradliwo ekwiwalent闚). Wszystkie prace nagrodzi aplauz s逝chaj鉍ych.

Konferencj uwie鎍zy造 podzi瘯owania dla uczestnik闚 oraz zaproszenie do udzia逝 w nast瘼nym spotkaniu naukowym za rok. Po tych s這wach rozpocz窸o si przyjemne after party...

M這dzi naukowcy spotkali si w jednej z wroc豉wskich knajpek, kt鏎a zar闚no nazw jak i stylem nawi頊uje do dziedziny naszych bohemistycznych zainteresowa. Nazw, w obawie przed pos鉅zeniem o kryptoreklam, pominiemy :-). Grunt, 瞠 by這 bardzo mi這! Nie mo瞠 zatem dziwi fakt, 瞠 imprezowo-towarzyska cz konferencji przeci鉚n窸a si do pnych godzin wieczornych. Zainspirowani ciekawymi wyst雷ieniami sprzed kilku godzin, prowadzilimy za瘸rte dyskusje na temat tez zawartych w referatach. Poruszalimy te tematy og鏊nopolityczne ;-) oraz dotycz鉍e olbrzymich szans zawodowych po uko鎍zeniu naszych studi闚 filologicznych. Wyschni皻e polemik gard豉 ratowalimy cudownym, ch這dnych, bursztynowym napojem... W ramach czci nieoficjalnej, w zwi頊ku z Dniami Bohemist闚, mo積a by這 obejrze te wystaw Shadows of humor czy wys逝cha wyk豉du kt鏎y poprowadzi pan Krzysztof Dackiewicz.

W tym miejscu pragniemy gor鉍o podzi瘯owa wszystkim tym, kt鏎zy przyczynili si do zorganizowania tej, jak瞠 interesuj鉍ej i owocnej, imprezy. Szczeg鏊ne wyrazy uznania nale蕨 si wspomnianemu ju Bart這miejowi Banaszakowi.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udzia逝 w takich przedsi瞝zi璚iach, poniewa nie tylko mo積a zdoby cenne dowiadczenie naukowe, ale te pozna wielu ciekawych ludzi.