Relacja z Dni Otwartych po章czonych z II Studenckim Festiwalem Nauki

dodany: 14.04.2006 | autor: ㄆkasz Wieczorek

Mi璠zy 4 a 6 kwietnia z inicjatywy URSS U odby造 si Dni Otwarte Uczelni po章czone z II Studenckim Festiwalem Nauki. Dbaj鉍 o promocj Instytutu Filologii S這wia雟kiej pe軟i zapa逝 do pracy w imprezie tej udzia wzi瘭i tak瞠 cz這nkowie KNS wiatowid. Wraz z innymi przedstawicielami k馧 naukowych Wydzia逝 Filologicznego nasi studenci prezentowali slawistyk podczas Dni Otwartych udzielaj鉍 niezb璠nych informacji osobom zainteresowanym podj璚iem studi闚 na tym kierunku. A ku zdziwieniu wszystkich zainteresowanie to by這 do wysokie. Co prawda frekwencja jaka wyst雷i豉 podczas wszystkich trzech dni imprezy pozwala s鉅zi, 瞠 albo nie by豉 ona w og鏊e nag這niona, albo popularno studi闚 filologicznych znacznie si obni篡豉, albo 瞠 na Dniach Otwartych zjawi造 si jedynie te osoby, kt鏎e mia造 jeszcze jakie w靖pliwoci co do studi闚 na naszym wydziale. Patrz鉍 na spraw z wiosennego, optymistycznego punktu widzenia wybieram opcj numer trzy i licz, 瞠 jest ona najbardziej bliska prawdzie. Jednak to, co w tym wszystkim cieszy to fakt, 瞠 spor鏚 nielicznych goci imprezy znaczna cz z nich by豉 zainteresowana w豉nie studiami zwi頊anymi z j瞛ykami S這wian, wr鏚 kt鏎ych dominowa造 pytania o j瞛yk czeski, a tak瞠 chorwacki i serbski. Mo積a wi璚 wysnu wnioski, 瞠 w najbli窺zych latach slawistyka stanie si jeszcze bardziej popularna, a g堯wnymi atutami przyci鉚aj鉍ymi do studiowania na tym kierunku b璠, z jednej strony blisko j瞛yk闚 (jak na przyk豉d czeski) oraz lekka nutka orientalnoci (jak w wypadku Serbii czy Chorwacji), z drugiej.

A same Dni Otwarte, jak podkrelaj nasi reprezentanci, przebiega造 spokojnie i w przyjaznej atmosferze. Po raz kolejny Wydzia Filologiczny, pomimo swoich rozmiar闚 i swojej specyfiki, okaza si zgran i dobrze zorganizowan jednostk, kt鏎a potrafi zaprezentowa si od jak najlepszej strony zapewniaj鉍 zar闚no obecnym studentom, jak i potencjalnym kandydatom komplet niezb璠nych informacji przekazanych w rzetelny i przejrzysty spos鏏.

Miejmy wi璚 nadziej, 瞠 Dni Otwarte nie tylko rozbudzi造 w nas nadziej na nap造w wie瞠j krwi zaanga穎wanej w podj皻e przez siebie studia, lecz tak瞠 jeszcze bardziej umocni造 w swoich planach osoby, kt鏎e zamierzaj rozpocz寞 w najbli窺zych latach zg喚bianie wiedzy zwi頊anej z j瞛ykami S這wian. Cho jak wszyscy dobrze wiemy studia na slawistyce to nie tylko intensywna nauka j瞛yk闚, ale tak瞠 wiele innych ciekawych atrakcji. A jakich, o tym dowiedz si wszyscy ci, kt鏎zy jednak zdecyduj si na do章czenie do grona student闚 tego oryginalnego i zaryzykuj u篡cie do mocnego okrelenia elitarnego kierunku.