Wiecz鏎 z Krecikiem i jego przyjaci馧mi

dodany: 20.03.2006 | autor: ㄆkasz Wr鏏el

8. marca... W tym wyj靖kowym dniu, w kt鏎ym tulipany w mgnieniu oka znikaj z kwiaciar, w kt鏎ym m篹czyni znienacka staj si grzeczni i potulni, i z umiechem na twarzy s w stanie wys逝cha ka盥ego, nawet najbardziej zgryliwego, komentarza z ust kobiety, pewna os鏏ka (r闚nie obchodz鉍a to wi皻o) postanowi豉 zorganizowa co ponad podzia豉mi, co, co jest w stanie zebra tych (te) z Marsa, jak i te (tych) z Wenus, tych starszych i tych m這dszych, co, co jeszcze niedawno (no, mo瞠 nie a tak) gromadzi這 nas w okolicach wieczora przed telewizorami. Czym jest to CO? Jeszcze nie wiecie? To mo瞠 czas si obudzi i przypomnie sobie, jak to by這 jeszcze przed paroma laty, gdy o godzinie 19 zasiadalimy przed telewizorem po to, by m鏂 ledzi kolejne losy naszych ulubionych, bajkowych bohater闚. Tak te postanowi豉 zrobi grupka student闚, kt鏎a w minion rod przysz豉 powspomina tamte beztroskie lata, kt鏎e ju niestety nigdy nie wr鏂...

Tu po godzinie 16.15, oko這 pi皻nastu os鏏 (wr鏚 nich grupka serbist闚, bohemist闚, jedna s這wenistka oraz ku naszemu mi貫mu zaskoczeniu kilka os鏏 spoza Instytutu) zosta這 przeniesionych w wiat g堯wnego bohatera tamtejszego wieczoru oraz jego przyjaci馧. Krecik, b鉅 jak mawiaj Czesi po prostu Krtek, a nie Kretik, jak z kolei zwyk mawia m鎩 brat i by wi璚ie przekonany, 瞠 tak w豉nie nasi po逝dniowi s零iedzi zw to niezwykle sympatyczne i przeurocze zwierz靖ko, b璠鉍e przy okazji jedn z najpopularniejszych postaci kresk闚kowych wszechczas闚 (doda trzeba, 瞠 tak瞠 i w Polsce), na nieca章 godzin zaw豉dn像 naszymi umys豉mi. Przez ten nieprzeci皻nie sp璠zony czas uda這 nam si zapomnie o codziennych problemach, troskach i k這potach, poniewa zaj璚i przewrotnymi przygodami Krecika nie mielimy nawet czasu o nich pomyle.

Najpierw pojawi這 si kilka odcink闚 z przygodami Krecika. Gdy si jednak okaza這, 瞠 jest to ca趾iem nowa seria (wyprodukowana pocz預szy od 1999 roku wzwy), nie maj鉍a ju tego samego klimatu, co te, kt鏎e podziwialimy jeszcze jako dzieci, pad豉 propozycja, aby zobaczy, co nowego u 眨irka i Muchomorka. Przyznam, 瞠 percepcja tych bajek w wieku lat dwudziestu kilku by豉 zjawiskiem na tyle specyficznym, 瞠 wolelimy jednak powr鏂i do przyg鏚 o Kreciku. Tym sposobem dotrwalimy do ko鎍a czci oficjalnej, po kt鏎ej jak przewiduje tradycja oraz (tym razem) okolicznoci zwi頊ane z obchodzonym - jak wiat d逝gi i szeroki - Dniem Kobiet, nast雷i豉 pozainstytutowa cz nieoficjalna zakrapiana m.in. szampanem i czego mo積a si przy takich okazjach spodziewa innymi, ciep造mi b鉅 zimnymi, trunkami. Ale o tym si ju nie b璠 rozpisywa. Kto by, ten pami皻a, co si dzia這.

Wierzcie mi, lub nie, ale planowana jest zupe軟ie przypadkiem zreszt - kolejna impreza z cyklu: Wiecz鏎 z Krecikiem oraz jego przyjaci馧m Przyczyny techniczne uniemo磧iwi造 odtworzenie starych odcink闚, tote pojawi si pomys, 瞠by to spotkanie prze這篡 na kiedy indziej. A na kiedy? O to pytajcie organizatork poprzedniego Wieczoru Juli (zwan tak瞠 Jusi), kt鏎ej nale蕨 si ogromne podzi瘯owania za to, 瞠 dba w naszym Instytucie tak瞠 i o tych, kt鏎ym nie spieszno jeszcze do osi鉚ni璚ia statusu: doros造.