Konferencja w Hradcu Kralove

dodany: 09.02.2006 | autor: Ania Szuster

25 i 26 stycznia mia豉 miejsce konferencja w Hradcu Kralove zatytu這wana Setk嫕 s druhm. Wybra造my si na t lierack konferencj w czteroosobowym gronie, w sk豉dzie: Sabina Pytel z referatem Setk嫕 s gotickm rom嫕em, Ma貪orzata Bienioszek z referatem Spotkanie z drugim w supermarkecie bohater闚 radzieckich Jachyma Topla, Marta Bana z referatem Setk嫕 nnch barbar Bohumila Hrabala i Vladim甏a Boudn璭a, Ania Szuster z referatem Setk嫕 nnch barbar - Vladim甏a Boudn璭 i Bohumila Hrabala.

Konferencja by豉 nie tylko wietnie zorganizowana (odby豉 si na wydziale pedagogicznym Uniwersytetu w Hradcu Kralove), ale przede wszystkim bardzo ciekawa treciami, kt鏎e wnieli jej uczestnicy. By造 odczyty czeskich, w璕ierskich i polskich autor闚 o bardzo rozleg造m przekroju tematycznym. W sekcji studenckiej byli nasi czescy r闚iesnicy, a dzi瘯i ich odczytom dowiedzielismy si wielu ciekawych rzeczy, kt鏎e niekoniecznie mo瞠my przeczyta w podr璚znikach, czy leksykonach literatury. Gwodziem programu by zorganizowany Okr鉚造 St馧 z bra熤i Reynek, synami s造nengo poety Bohuslava Reynka.

Sam Hradec Kralove jest bardzo ciekawy pod wzgl璠em swej architektury. Miasto jest barwne, a przede wszystkim niezwykle oryginalne. Jeli ktokolwiek b璠zie mie okazj wybra si do Hradca polecam, ja na pewno tam kiedy jeszcze wr鏂.