Relacja z uroczystoci wr璚zenia dyplom闚 najlepszym absolwentom Uniwersytetu l零kiego

dodany: 07.12.2005 | autor: Jagoda Janiszewska

24. listopada bie蕨cego roku w auli im. Kazimierza Popio趾a w budynku Wydzia逝 Nauk Spo貫cznych w Katowicach odby豉 si uroczysto wr璚zenia dyplom闚 najlepszym absolwentom Uniwersytetu l零kiego, kt鏎zy uko鎍zyli studia w roku akademickim 2004/2005. Atmosfera by豉 podnios豉, zamieszanie do niej wprost proporcjonalne, a i bez 貫z wzruszenia si nie oby這. Ale nie o tym chc tu pisa.

Gdzie zupe軟ie z boku, skromnie, z dala od wiate reflektor闚, po cichutku, grupa jedenaciorga student闚 II roku slawistyki (notabene reprezentant闚 wszystkich mo磧iwych grup j瞛ykowych na tym roku), b璠鉍ych zarazem cz這nkami Ko豉 Naukowego Slawist闚 wiatowid, mia豉 okazj obejrze t imprez od kuchni, pomagaj鉍 w jej organizacji i sprawnym przebiegu, pod bacznym okiem pani kierownik Biura Promocji i Karier pani Miros豉wy ㄆkaszek.

Cz z nas by豉 odpowiedzialna za zidentyfikowanie, doprowadzenie na miejsce i odpowiadanie na wszelkie pytania uhonorowanych absolwent闚, ich licznego grona os鏏 towarzysz鉍ych oraz w豉dz uczelni; cz z nas przyjmowa豉 goci, pobiera豉 od nich dane oraz pieni鉅ze na pami靖kowe zdj璚ia grupowe, w zamian ofiaruj鉍 absolwentom darmowe podarunki od Uniwersytetu l零kiego, takie jak kalendarze, czy eleganckie torby na rami z logo uczelni, podczas gdy jeszcze inna cz wolontariuszy KNS pilnowa豉 porz鉅ku na parkingu w rzekim listopadowym powietrzu.

Pomimo kilku wpadek i faux pas, wynikaj鉍ych z pewnych trudnoci w odr騜nieniu na pierwszy rzut oka wzruszonej matki utalentowanego absolwenta od gocia honorowego w postaci VIPa z w豉dz naszej drogiej uczelni, uroczysto ta stanowi豉 doskona造 spos鏏 umocnienia wsp馧pracy pomi璠zy Biurem Promocji i Karier a Ko貫m Naukowym Slawist闚 wiatowid oraz doda豉 entuzjazmu i przekonania do wsp鏊nych dzia豉, podejmowanych w przysz這ci.