M這dzi S這wacy w Katowicach - przegl鉅 film闚 s這wackich w kinie wiatowid

dodany: 16.11.2005 | autor: Anna Pyzio貫k

W dniach 18-24 listopada br. w katowickim kinie wiatowid odb璠zie si przegl鉅 filmu s這wackiego M這de kino s這wackie. Pomys這dawczyni ca貫j imprezy jest lektorka j瞛yka s這wackiego - Juliana Be犦v. Przegl鉅 organizowany jest przez Instytut s這wacki w Warszawie i Slovensk Filmov 猧tav, patronat honorowy nad przegl鉅em obj像 Konsul Generalny Republiki S這wackiej w Krakowie. Organizator闚 imprezy wsparli: Konsul Honorowy Republiki S這wackiej w Katowicach, Filmov a telev瞵na fakulta VMU Bratislava, Solidarno polsko-czesko-s這wacka oraz Ko這 Naukowe Slawist闚 wiatowid Uniwersytetu l零kiego w Katowicach.

W ramach przegl鉅u zobaczy mo積a b璠zie filmy takich m這dych s這wackich tw鏎c闚 jak Juraj Nvota (Okrutne radoci pi靖ek, godz. 18:30), Vladim甏 Adek (Hana i jej bracia sobota, godz. 18:30), Eva Boruovi鋌v (Szkodzi nie szkodzi niedziela, godz. 18:30), Miloslav Luther (Ucieczka do Budapesztu poniedzia貫k, godz. 18:30) Katar璯a ulajov (O dwie sylaby wstecz wtorek, godz. 18:30) i Michaela Pavl嫢ov (Niewierne gry czwartek, godz. 18:30). W rod, 23 listopada, w ramach przegl鉅u odb璠 si pokazy film闚 studenckich.

Za bilety na przegl鉅 studenci slawistyki zap豉c 8 z, reszta wiata 10 z. Za karnet na wszystkie filmy zap豉cimy 41 z. Karnety i bilety na poszczeg鏊ne filmy do nabycia w kasie kina wiatowid codziennie: od poniedzia趾u do pi靖ku w godz. 10:00 - 21:00, w soboty i niedziele w godz. 14:00 21:00.