Kolejna ods這na cyklu Filmy w Instytucie

dodany: 23.03.2005 | autor: Karolina Mierzwa

Po trudach sesji nareszcie nast雷i (b鉅 nast瘼uje) moment rozpr篹enia. By umili sobie czas, a jednoczenie zaznajomi si z kinematografi bli窺zych i dalszych s零iad闚 zapraszamy na kolejn ju ods這n cyklu Kino w Instytucie.

Program imprez zak豉da cykliczne wywietlanie produkcji z kraj闚, kt鏎ych j瞛yka ucz si studenci naszego Instytutu. Na chwil obecn wiadomo ju, 瞠 obejrzymy po jednym filmie serbskim, czeskim, s這we雟kim, s這wackim oraz chorwackim. Ci鉚le jeszcze nie zosta豉 ustalona kwestia film闚: macedo雟kiego i bu貪arskiego.

W czwartek, 24.02.2005 nast雷i豉 inauguracja imprezy. Studenci mieli sposobno obejrze film produkcji serbskiej Czarny kot, bia造 kot (Crna ma鋘a, beli ma鋌r, 1998). Na projekcj stawiono si liczn grup. Warto podkreli jednak, 瞠 dla serbist闚 (a si章 rzeczy to ich najbardziej wspomniana projekcja interesowa豉) by豉 to pierwsza mo磧iwo uczestniczenia w tej瞠 imprezie. Dlatego te nale瘸這by chyba poczeka z pochwa豉mi frekwencji, chocia, patrz鉍 na ubieg貫 lata, nigdy nie mo積a by這 narzeka na ilo ch皻nych. Warto zauwa篡, 瞠 zasz造 tak瞠 pewne zmiany w formule projekcji. Zmiany natury technicznej. Film zosta odtworzony na nowym sprz璚ie, co z pewnoci doda atrakcyjnoci r闚nie kolejnym spotkaniom, na kt鏎e zapraszamy oczywicie jak najwi瘯sz ilo student闚.

Zach皻 r闚nie powinno by to, 瞠 spotkania te nie ko鎍z si wraz z ko鎍owymi napisami filmu, a zazwyczaj przenosz si do Skafejki, gdzie nast瘼uje coraz pe軟iejsza integracja braci (i si鏀tr) S這wian. Tak r闚nie by這 i tym razem.

Ja osobicie mam nadziej, 瞠 pomimo ogromnej iloci film闚 wszelkiej maci, kt鏎e mo積a obejrze w okresie wiosenno-letnim (vide: Kino na granicy), znajdzie si tak瞠 spore grono ch皻nych do cotygodniowych spotka w Instytucie.