W kamiennym kr璕u
(relacja bezporednia z zebrania KNS w Roku Pa雟kim 2004/2005)

dodany: 08.11.2004 | autor: Tomasz Illg

Jak ka瞠 pradawny obyczaj, si璕aj鉍y czas闚 pocz靖k闚 osadnictwa s這wia雟kiego w dorzeczu Odry i Wis造, zwykle w drugiej po這wie padziernika, mi璠zy nowiem a pe軟i, odbywa si wiec plemienny Ko豉 Naukowego Slawist闚, zwany z nowoczesna zebraniem. Dla jednych jest to szansa zapoznania si z Ko貫m i jego dzia豉lnoci, dla innych - zasiadaj鉍ych w Lo篡 Szyderc闚 i Kombatant闚 - okazja do spotkania w rodzinnym gronie i lunej atmosferze. Ale 瘸rty 瘸rtami, a o konkretach m闚i nam trzeba.

Tegoroczne spotkanie odby這 si 27 padziernika, w odrestaurowanej sali 41. Morze faluj鉍ych g堯w (organizatorzy szacuj, 瞠 g堯w tych mog這 by nawet grubo ponad czterdzieci) wys逝cha這 powracaj鉍ej jak bumerang legendy o przetargu na paluszki (sk鉅in鉅 miesznej i doskonale oddaj鉍ej histori krwawych walk z biurokratycznymi wiatrakami); z opar闚 i mgie niebytu wy這ni si zarys projektu dzia豉lnoci Ko豉 w bie蕨cym roku akademickim (m.in. pomys zorganizowania jakiej konferencji naukowej); ustalono tak瞠 wst瘼ny podzia r鏊 i obowi頊k闚. Jak co roku, Ko這 obejmie tak瞠 swoim ojcowskim patronatem cykliczne imprezy w IFS: Wieczorek Slawistyczny, Wieczorek Kol璠, Kino w Instytucie, i inne. W sumie rutyna i deja vu, nie licz鉍 wyboru nowych w豉dz Ko豉. Przewodnicz鉍a Mira Starobrza雟ka przekaza豉 insygnia w豉dzy Ma熥owi Michcie (IV s這w.), rekomendowanemu przez spiritus movens naszego Ko豉 - dr Tkaczewskiego. Znienacka mianowany nast瘼ca tronu przyj像 brzemi w豉dzy z w豉ciw sobie skromnoci. Umar kr鏊, niech 篡je kr鏊!

Z nowoci warto jeszcze przypomnie, 瞠 od tego roku Ko這 Naukowe Slawist闚 dysponuje pot篹nym (przynajmniej teoretycznie) or篹em w postaci forum wymiany informacji i opinii wszelakich, do korzystania z kt鏎ego jeszcze raz gor鉍o zach璚am(y)! Jak dot鉅 29 zarejestrowanych u篡tkownik闚 na ca造, w gruncie rzeczy nie taki znowu kameralny wydzia nie jest wynikiem rzucaj鉍ym na kolana.