To co lubi czyli Natanael w natarciu

dodany: 11.10.2004 | autor: Aleksandra Kozub

30 wrzenia tego roku na polskim rynku muzycznym ukaza si najnowszy kr嘀ek cz瘰tochowskiej formacji Natanael zatytu這wany To co lubi. Materia, kt鏎y znalaz si na p造cie to 10 kawa趾闚 utrzymanych w stylistyce rock-reggae, stanowi鉍ych podsumowanie dotychczasowej dzia豉lnoci zespo逝.

Wszystkich slawist闚 zainteresuje na pewno fakt, 瞠 jednym z za這篡cieli Natanaela jest tak dobrze im znany dr Konrad W這darz. Dok豉dnie ten sam, z kt鏎ym zapewne nie raz mielicie zaj璚ia lub mijalicie go na uczelnianym korytarzu, nie podejrzewaj鉍 go nawet o jak隕olwiek muzyczn dzia豉lno. Jeli ju teraz jestecie zaskoczeni, to poczekajcie. Zaskocz Was jeszcze raz, ale o tym za chwil, najpierw kr鏒ka historia zespo逝.

Natanael powsta w Cz瘰tochowie w 1990 roku z inicjatywy dr Konrada W這darza i jego brata Paw豉. Wkr鏒ce do zespo逝 do章czy Darek Litera wzbogacaj鉍 brzmienie zespo逝 o perkusj. Od tej pory sk豉d Natanaela ulega ci鉚造m zmianom, a przez zesp馧 przewin窸y si rzesze muzyk闚, co tak瞠 znalaz這 odbicie w warstwie brzmieniowej formacji. W czasie kilku lat swej dzia豉lnoci zesp馧 zagra wiele koncert闚 w ca貫j Polsce. Niestety w wyniku problem闚 ze sk豉dem i miejscem pr鏏, Natanael zawiesi swoj dzia豉lno a do jesieni 1999 roku, kiedy nast雷i豉 reaktywacja zespo逝. W 2000 roku muzycy zarejestrowali materia na pierwsze demo pt. Wir, na kt鏎ym znalaz這 si 5 utwor闚. Obecny sk豉d Natanaela tworz: Konrad dr art W這darz - gitara piew, Pawe Pablo W這darz - bas i piew, Kamil Kamilos Ostrowski - gitara, Micha M這dy Maciejowski - perkusja, Mariusz Winiewski DJ Cherry, Darek Herman, Micha Dylikowski realizator dwi瘯u.

Wszystkich zainteresowanych bardziej szczeg馧ow histori zespo逝 oraz jego tw鏎czoci odsy豉m na oficjaln stron internetow www.natanael.art.pl, gdzie mo積a tak瞠 kupi najnowszy kr嘀ek zespo逝.

Obieca豉m jeszcze Was zaskoczy i teraz spe軟i obietnic. Na p造cie Natanaela mo瞠my us造sze nie tylko znajomy g這s dr W這darza, ale tak瞠 pos逝cha innego wyk豉dowcy z naszego wydzia逝, znanego wietnie wszystkim s這wenistom mgr Andreja url, kt鏎y wyst雷i gocinnie na p造cie, wzbogacaj鉍 brzmienie zespo逝 o saksofon tenorowy.

Ch皻nych do zapoznania si bli瞠j z tym co proponuj muzycy z Natanaela zach璚am do przes逝chania p造tki (osobicie to zrobi豉m i serdecznie polecam) i proponuj wybranie si na koncert (by豉m, widzia豉m Natanaela w akcji i nie 瘸這wa豉m). A propos koncert闚, z nieoficjalnych r鏚e wiadomo, 瞠 istnieje szansa, aby Natanael pojawi si na tegorocznym Wieczorku Slawistycznym. Miejmy nadziej, 瞠 plotki stan si rzeczywistoci i opr鏂z mo磧iwoci sp璠zienia czasu przy dobrej muzyce, b璠ziemy mogli zobaczy wyk豉dowc闚 w nieco odmiennej roli.