Filmy w Instytucie

dodany: 07.11.2003 | autor: Karolina Mierzwa

Jesienne i zimowe wieczory staj si coraz d逝窺ze, na dworze coraz zimniej, szarzej, bardziej mokro... Tym, kt鏎ym taki stan rzeczy nie do ko鎍a si podoba (wszystkim innym zreszt te) Instytut proponuje cotygodniow wycieczk w wiat filmu. Cho nie potrwa ona zapewne d逝瞠j ni dwie godziny, a i krzes豉 w sali trudno por闚na z siedzeniami luksusowego autokaru (b鉅, w wersji studenckiej, luksusowego wagonu klasy drugiej w poci鉚u osobowym), warto pokusi si o przybycie.

Korzy pierwsza i chyba najwi瘯sza to mo磧iwo zobaczenia film闚, kt鏎ych nigdzie indziej obejrze si nie da wraz z pr鏏 zrozumienia towarzysz鉍ych im dialog闚 (studencie, szczeg鏊nie pierwszego roku, jeli twierdzisz, 瞠 wszystkie j瞛yki s這wia雟kie s takie same to w豉nie Ciebie zapraszamy najbardziej wyka瞠sz si t逝maczeniem...). Korzy druga dla Ciebie, studencie, to mo磧iwo ciekawego sp璠zenia czasu, poznania nowych ludzi czy... zobaczenia wyk豉dowcy, siedz鉍ego razem z Tob w jednej 豉wce. Korzy trzecia to... tego Ci ju nie powiem, przyjd i sprawd sam!!!

Dnia 22.10.2003 odby豉 si inauguracja cyklu. Mi璠zy t逝mnie przyby造mi studentami, miga造 g這wy wyk豉dowc闚. Gociem honorowym by prof. dr hab. J霩ef Zarek, kt鏎y kr鏒kim przem闚ieniem symbolicznie pob這gos豉wi imprez.

Studencie, nie pozw鏊 zatem, by taka okazja przesz豉 Ci ko這 nosa. Tym bardziej, 瞠 wieczory te zazwyczaj nie ko鎍z si wraz z zako鎍zeniem projekcji...