Dni Kultury Europejskiej - Czechy

dodany: 31.03.2003 | autor: ㄆkasz Godecki

Dnia 21.02.2003 w Szkole Podstawowej nr 23 w Sosnowcu odby這 si uroczyste otwarcie Dni Kultury Europejskiej. Tegoroczne Dni powi璚one by造 naszym s零iadom - Czechom. Uroczysto zaszczycili sw obecnoci wiceprezydent Sosnowca, przedstawiciele naszego Instytutu Filologii S這wia雟kiej, a tak瞠 rodzice dzieci wyst瘼uj鉍ych w uroczystoci i konkursach z wiedzy o Republice Czeskiej. Szkoda, 瞠 na uroczystej inauguracji nie pojawi si konsul Republiki Czeskiej, kt鏎ego organizatorzy gor鉍o zapraszali. Jestem przekonany, 瞠 swoj nieobecnoci sprawi on przykro sympatycznym organizatorom, a w szczeg鏊noci przej皻ym dzieciom, kt鏎e z takim zaanga穎waniem przygotowa造 wyst瘼y. Miejmy nadziej, 瞠 w przysz這ci Pan konsul jak i jego nast瘼cy nie pope軟i podobnej dyplomatycznej gafy.

Wyst瘼y uczni闚 mog造 zachwyci ka盥ego! Przygotowali oni wspania貫 dekoracje (z napisami w j瞛yku czeskim!), niesamowite stroje oraz cz artystyczn. Przedstawienie, co warto zauwa篡, by豉 r闚nie w j瞛yku czeskim! Polega這 ono na pomieszaniu kilku bardzo dobrze znanych w靖k闚 z bajek (np. Rumcajs, Czerwony Kapturek), dzi瘯i czemu ca這 by豉 jeszcze ciekawsza. Gwodziem programu by wyst瘼 uczennicy, kt鏎a fenomenalnie zapiewa豉 dwie piosenki z repertuaru Heleny Vondra鋘ovej. Osobicie nie przepadam za t czesk wokalist, dlatego 瘸逝j, 瞠 nie by這 jej na tej uroczystoci - jestem pewien, 瞠 po us造szeniu swoich piosenek w wykonaniu tej uczennicy, zako鎍zy豉by ju wreszcie swoj karier.

Ca豉 impreza zako鎍zy豉 si degustacj specja堯w czeskiej kuchni (by造 nawet s造nne czeskie knedl璭y).

Brawa i podzi瘯owania dla gocinnych uczni闚, nauczycieli i rodzic闚, kt鏎zy wspaniale przygotowali czeskie wi皻o.

Myl, 瞠 mo積a zaliczy tegoroczne Dni Kultury Europejskiej w Szkole Podstawowej nr 23 w Sosnowcu do najlepszych wydarze kulturalnych naszego miasta, a nawet Zag喚bia.

Szkoda, 瞠 nasze wieczorki slawistyczne nie s przygotowywane przez student闚 z tak fantazj i zaanga穎waniem...