Wizyta ambasadora S這wenii

dodany: 07.05.2002 | autor: Andrej urla

W kwietniu skromne progi naszej uczelni zaszczyci swoj obecnoci ambasador Republiki S這wenii w Polsce jego ekscelencja pan Zvone Dragan. Spotkanie rozpocz窸o si od staropolskiego powitania chlebem i sol. Mielimy niebywa章 okazj zapoznania si z pogl鉅ami przedstawiciela S這wenii na wsp馧prac polsko- s這we雟k. Pan Dragan roztacza przed nami wizj mo磧iwoci, kt鏎e otworz si dla nas po wst雷ieniu naszych pa雟tw do Unii Europejskiej. Zwi瘯szy si wtedy prawdopodobnie rynek pracy dla s這wenist闚. Niestety, Unia jest dla nas jeszcze zbyt odleg章 perspektyw.

Wizycie ambasadora towarzyszy造 przygotowane przez student闚 II roku s這wenistyki kr鏒kie wyst瘼y artystyczne. Szczeg鏊nie ciep這 zosta przyj皻y hymn s這we雟ki oraz hymn s這we雟kich kibic闚 Slovenija gre naprej.

Kulminacyjnym i jednym z najprzyjemniejszych dla nas moment闚 wizyty by這 poinformowanie nas o planowanym otwarciu honorowego konsulatu S這wenii na l零ku, a konkretnie bardzo blisko nas, bo w Katowicach.

Wizyta ambasadora, kt鏎y niespodziewanie okaza si bardzo przyjaznym, serdecznym i komunikatywnym cz這wiekiem, zako鎍zy豉 si ciep造m po瞠gnaniem i obietnic ponownego spotkania, czego sobie i Wam serdecznie 篡czymy...