Wieczorek Kol璠 S這wia雟kich '2001

dodany: 08.01.2002 | autor: Redakcja KNS

Jak co roku, tydzie przed wi皻ami Bo瞠go Narodzenia, odby si w naszym Instytucie Wieczorek Kol璠 S這wia雟kich. W tym roku po raz pierwszy w nowej, naszym zdaniem atrakcyjniejszej, formie.

Wieczorek w tym roku odbywa si w sali nr 41, a nie jak w latach poprzednich na korytarzu. Dzi瘯i temu wszyscy (lub prawie wszyscy opr鏂z spnialskich) zmiecili si. Na rodku sali ustawiono symboliczny st馧 wigilijny, na kt鏎ym znajdowa造 si tradycyjne wi靖eczne potrawy s這wia雟kie. Przy stole siedzieli przedstawiciele poszczeg鏊nych kierunk闚.

Wigilia zacz窸a si od odczytania przez lektor闚 fragment闚 Pisma wi皻ego w j瞛ykach s這wia雟kich. Pniej przedstawiciele poszczeg鏊nych kierunk闚 m闚ili o tradycjach wi靖ecznych w swoich krajach. Ka盥y taki opis ko鎍zy si kol璠 piewan w j瞛yku s這wia雟kim.

Prze篡limy szok, s造sz鉍 opis tradycji bu貪arskich: je瞠li drzewo nie rodzi owoc闚 straszy si je w noc wigilijn siekierk. To samo tyczy si ma造ch dzieci, kt鏎e jeszcze nie chodz. Przedstawiciele grupy bu貪arskiej zapewniali jednak, 瞠 zawsze ko鎍zy si tylko na straszeniu.

Wieczorek zako鎍zy si tradycyjnym op豉tkiem.

Musimy powiedzie, 瞠 nam jako Redakcji, a tak瞠 innym studentom bardzo podoba豉 si nowa forma Wieczorku Kol璠 S這wia雟kich. Wszystko by這 dopi皻e na ostatni guzik i oby這 si bez chaosu, kt鏎y czasami towarzyszy Wieczorkom w poprzednich latach. Dzi瘯ujemy organizatorom!