Wieczorek Slawistyczny '2001

dodany: 10.12.2001 | autor: Redakcja KNS

Jak co roku znowu spotkalimy si na tradycyjnym Wieczorku Slawistycznym w klubie studenckim U Remedium w Sosnowcu. Niestety w tym roku zabawa by豉 taka sobie... Wra瞠nia goci i wielu uczestnik闚 imprezy s mieszane. Niestety mamy nieoficjalne informacje, 瞠 prawdopodobnie Wieczorek odby si po raz ostatni przynajmniej w dotychczasowej formie. Czas pomyle o nowej formule wi皻a student闚-slawist闚, czy mo瞠 powr鏂i do tej sprzed lat.

Ju ponad dwudziestoletni tradycj Wieczorku jest (by這) to, 瞠 ka盥a z filologii przedstawia jaki sw鎩 program, zwi頊any ze studiowanym j瞛ykiem i kultur kraju s這wia雟kiego. Planowo i w tym roku mia這 tak by... Jednak tym razem na sali panowa tak wielki ha豉s i organizacyjny ba豉gan, 瞠 niczego nie mo積a by這 us造sze. Poza tym organizatorzy stracili nad nim kontrol. Inn spraw jest to, 瞠 na imprez wesz這 wielu ludzi spoza Instytutu Filologii S這wia雟kiej i nie byli to raczej studenci ani absolwenci U.

Prawdopodobnie Wieczorek Slawistyczny w przysz造m roku odb璠zie si w budynku Instytutu, a co za tym idzie, b璠zie to impreza bardziej kameralna i merytoryczna. Nie planuje si chaotycznej i hedonistycznej dyskoteki, kt鏎a ostatnimi czasy sta豉 si najwa積iejszym punktem programu Wieczorka i kt鏎a spycha brutalnie na bok slawistyczne fanaberie i g逝poty... Jeli dyskoteka, to z akcentami s這wia雟kimi wszystkie nasze narody maj co ciekawego w swej muzyce i obyczajach...

A tak na marginesie, bo sytuacja si powtarza! Studenci troch wi璚ej kultury uszanujmy siebie samych i trud naszych koleg闚 w這穎ny w przygotowanie programu. Jak na slawist闚 i humanist闚, by這 nie by這, przysta這!

Wszyscy Ci, kt鏎zy nie us造szeli programu s這wenist闚 na Wieczorku Slawistycznym mog go obejrze klikaj鉍 na poni窺zy odnonik.