Wieczorek Slawistyczny '2000

dodany: 01.12.2000 | autor: Marcelina Tob鏎

Sta這 si ju tradycj naszego Instytutu, 瞠 co roku jest organizowany Wieczorek Slawistyczny. Tak瞠 i w tym roku tradycji sta這 si zado. Wieczorek, zorganizowany przez II rok, odby si 8 listopada w klubie studenckim Remedium.

Cz瘰to z okazji wieczorku gocimy r騜ne osobistoci ze wiata polityki mi璠zynarodowej. Tegorocznym gociem honorowym by Pan Ambasador Republiki Macedonii Georgi Misajlovski. W zwi頊ku z wizyt Pana Ambasadora, grupa macedo雟ka przygotowa豉 bardzo ciekawy program artystyczny, zawieraj鉍y macedo雟kie ta鎍e i pieni ludowe. Za ten wyst瘼 Pan Ambasador odwdzi璚zy si cz瘰tuj鉍 ka盥ego macedo雟kim winem.

Drug grup wyr騜niaj鉍 si ze wzgl璠u na program artystyczny, by豉 grupa czeska, kt鏎a przygotowa豉, wraz z akompaniamentem gitarowym, piosenki znanego czeskiego barda - Jarom甏a Nohavicy. Czesi oraz Chorwaci wsparli tak瞠 wokalnie grup s這wack, wykonuj鉍 wsp鏊nie popularny utw鏎 Voda, 鋌 ma dr nad vodou. Chocia w trakcie piewania mo積a by這 wychwyci ma貫 fa連ze, to grupy otrzyma造 gromkie brawa.

Ogromn owacj otrzyma wyst瘼 naszych lektor闚, kt鏎zy w odpowiednich strojach zaprezentowali si w utworze Skald闚 Kulig. Niestety bis闚 nie by這.

Po czci oficjalnej, w kt鏎ej ka盥a z grup przedstawi豉 co charakterystycznego dla danego kraju, nast雷i豉 cz nieoficjalna - dyskoteka, na kt鏎ej razem bawili si zar闚no studenci jak i wyk豉dowcy. Dobrej zabawy nie odm闚i sobie tak瞠 sam Pan Ambasador, kt鏎y bawi si znakomicie do pnych godzin nocnych. Natomiast hulanki i swawole student闚 trwa造 do bia貫go rana.